Du bruker den vanlige søknaden
Selv om du skal søke om flyktningstipend, bruker du den samme søknaden som alle andre som skal ta vanlig videregående skole.
Selv om du skal søke om flyktningstipend, bruker du den samme søknaden som alle andre som skal ta vanlig videregående skole.
I søknaden blir du spurt om å samtykke til at vi henter informasjon fra Vigo. Hvis du samtykker, henter vi informasjon om hvilken skole og hvilket utdanningsprogram du skal ta. Hvis du ikke samtykker, må du velge utdanningsprogram og skole fra en liste.
Da må du sende inn kopi av vedtaket fra kommunen eller Nav som viser perioden du får introduksjonsstønad.
Da må du sende inn bekreftelse fra kommunen eller Nav som viser hvilken dato du fullførte introduksjonsprogrammet.
Du får svar, eller beskjed om status for søknaden, innen 24 timer.
Søknaden er ikke synlig på Dine sider med én gang, men så lenge du har fått kvittering, har vi fått søknaden din. På Dine sider får du også informasjon om anslått behandlingstid for søknaden din.
Nå kan du søke om lån og stipend for 2024–2025.
Søknadsfristen for høstsemesteret er 15. november, og 15. mars for vårsemesteret.