- Jeg er stolt av arbeidsplassen min!
– Som leder for Lånekassens applikasjonsdrift koordinerer jeg samspillet mellom våre driftsleverandører og våre interne ressurser. Det er å gøy å tilrettelegge for at vi både i utvikling, test og produksjon kan jobbe optimalt, og for meg er ingen dag på jobben lik.
Hun trekker frem variasjonen i arbeidsoppgaver, stadig nye utviklingstiltak og bruk av ny teknologi på skyplattformen, som noe av det som gjør arbeidshverdagen spennende.
– Det er til tider hektisk, men det gir bare mer motivasjon til å fremheve de mest effektive løsningene, påpeker hun.
Ida startet i Lånekassen i 2018, og har bakgrunn som testleder og leveranseansvarlig i Domstoladministrasjonen. Lånekassens gode rykte løp i forveien, og tipset Ida om en spennende arbeidsplass med gode utviklingsmuligheter og et godt arbeidsmiljø.
– Forventningene gikk spesielt på arbeidsmiljøet som jeg hadde hørt mye positivt om, og det har absolutt innfridd! Her er det et aktivt fokus på det sosiale miljøet, og Lånekassens samfunnsansansvar står høyt i hele organisasjonen, og smitter over på oss alle. Jeg er stolt av arbeidsplassen min! I tillegg er det faglige nivået her veldig høyt, avslutter Ida.